Kalender

Malmö Triathlon - INSTÄLLT
Sat, Aug 08
Malmö
Aug 08, 10:00 AM
Malmö, Malmö, Sweden
Inställt till följd av Covid-19.
Kristianstad Triathlon
Sun, Aug 09
Balsby
Aug 09, 10:00 AM
Balsby, 291 94 Balsby, Sweden
Kalmar Mini Tri
Wed, Aug 12
Kalmar
Aug 12, 6:00 PM
Kalmar, Kalmar, Sweden
Ironkids
Fri, Aug 14
Kalmar
Aug 14, 3:00 PM
Kalmar, Kalmar, Sweden
Ungdomsläger
Fri, Aug 21
Sala
Aug 21, 2:00 PM
Sala, Sala, Sweden
Svenska Triathlonförbundet bjuder in till läger för ungdomar, juniorer och seniorer 21-23 augusti i Sala.
Horla Triathlon
Sat, Aug 22
Alingsås
Aug 22, 10:00 AM
Alingsås, Alingsås, Sweden
Vadstena Triathlon
Sat, Aug 29
Vadstena
Aug 29, 10:00 AM
Vadstena, Vadstena, Sweden
Sparbanken i Karlshamn Triathlon
Sat, Sep 05
Långasjönäsvägen
Sep 05, 10:00 AM
Långasjönäsvägen, Långasjönäsvägen, Asarum, Sweden
Karlsborg Triathlon
Sun, Sep 06
Karlsborg
Sep 06, 10:00 AM
Karlsborg, Karlsborg, Sweden
Årsmöte 2020
Sat, Sep 19
Stockholm
Sep 19, 1:00 PM
Stockholm, Stockholm, Sweden
Svensk triathlon har viktiga frågor att diskutera och besluta om, och vår förhoppning är att alla föreningar som har möjlighet möter upp på Svenska Triathlonförbundets årsmöte 2020.
Barn & Ungdomstränare 1 Ledarutbildning
Sat, Oct 03
Plats publiceras inom snar framtid
Oct 03, 8:00 AM – Oct 04, 3:00 PM
Plats publiceras inom snar framtid
Ledarkonferens
Fri, Nov 13
Plats publiceras inom snar framtid
Nov 13, 7:00 PM – Nov 15, 11:00 PM
Plats publiceras inom snar framtid
Du som ledare lägger mycket tid och kraft på att motivera och inspirera andra. De här dagarna är till för att fylla dig och ditt ledarkonto med aktuella ämnen, kunskap, inspiration, glädje, och nya idéer att ta med dig hem till ungdomsträningen.

Sweden Triathlons nyhetsbrev

  • Instagram